;

Szukasz pracy? Poznaj 7 powodów, dla których warto współpracować z agencją pracy tymczasowej

Planujesz zmianę pracodawcy, a może dopiero wchodzisz na rynek pracy? Sprawdź, dlaczego warto zwrócić się po wsparcie do doświadczonej agencji zatrudnienia. Poznaj najważniejsze fakty, które przekonują ludzi do rozpoczęcia takiej współpracy.

Różnorodne oferty pracy

Profesjonalna agencja pracy tymczasowej prowadzi projekty rekrutacyjne równolegle u kilku czy kilkunastu klientów, dlatego też paleta dostępnych ofert jest urozmaicona. W zależności od Twojego doświadczenia i preferencji, rekruterzy zaproponują Ci taką pracę, która spełnia Twoje oczekiwania. Dzięki wsparciu ekspertów możesz znaleźć nie tylko pracę tymczasową, ale także stałą lub dorywczą, dodatkowo w rozmaitych branżach oraz na przeróżnych stanowiskach. Aktualne oferty pracy można sprawdzić na stronie internetowej agencji lub udać się do lokalnego biura. Warto też zapisać się do bazy kandydatów (banku CV). Dzięki temu kandydat będzie informowany o każdej ofercie pasującej do posiadanych kwalifikacji.

Szybki proces rekrutacji

Samodzielne poszukiwanie nowej pracy może być czasochłonne. Przeglądanie ofert, przygotowywanie CV, aplikowanie i oczekiwanie na kontakt niepotrzebnie zabiera nam czas, który moglibyśmy przeznaczyć na pracę i tym samym zarabianie. Korzystając ze wsparcia agencji, skracamy proces rekrutacji. Warto udać się do lokalnego biura i zabrać ze sobą CV – wiele ofert z obszaru pracy tymczasowej (praca na produkcji, praca w magazynie) zakłada szybkie zatrudnienie nawet w ciągu kilku dni, dlatego rozmowa kwalifikacyjna prowadzona jest od razu na pierwszym spotkaniu.

Wsparcie ekspertów

Rekruterzy znają dobrze lokalny rynek pracy, mają wiedzę o warunkach zatrudnienia w danym miejscu pracy, doradzają, jak napisać CV, udzielają wskazówek, jak przygotować się na spotkanie z przyszłym pracodawcą. Kandydaci mogą liczyć na profesjonalne, szybkie i skuteczne wsparcie.

Legalne, bezpieczne zatrudnienie z wynagrodzeniem zawsze na czas

Na rynku pracy nadal zdarzają się nieuczciwi pracodawcy, którzy zaniedbują kwestie formalne, mają opóźnienia z wypłatą wynagrodzenia, nie odprowadzają właściwych składek. Współpraca z renomowaną agencją pracy tymczasowej daje poczucie bezpieczeństwa – w portfolio klientów są tylko sprawdzeni i rzetelni pracodawcy, wszystkie formalności są dopięte na ostatni guzik, zatrudnienie jest legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, a wynagrodzenie zawsze trafi na Twoje konto bankowe w ustalonym terminie. Doświadczona agencja pracy tymczasowej oferuje również stabilność zatrudnienia – jeśli zakończy się praca na jednym projekcie, płynnie otrzymasz propozycję zatrudnienia w innym miejscu pracy.

Dedykowany opiekun na każdym etapie rekrutacji i zatrudnienia

Dobra agencja zatrudnienia troszczy się o swoich klientów, kandydatów i pracowników. Możesz zatem liczyć na wsparcie na każdym etapie rekrutacji, wdrożenia i zatrudnienia. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z opiekunem, który udzieli szczegółowych informacji. Agencja pracy jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy kandydatem i pracodawcą i dba, aby obie strony były zadowolone ze współpracy.

Pomoc w załatwianiu formalności

Nie lubisz spraw papierkowych? Agencja pracy przejmuje wiele kwestii formalnych i redukuje tego typu obowiązki po Twojej stronie do minimum. Eksperci pomagają w wypełnianiu formularzy, pilnują terminów, a także zajmują się legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców, których wspierają również w szukaniu zakwaterowania.

Pomoc w znalezieniu pracy za granicą

Rozważasz wyjazd do pracy za granicę? Zamiast szukać zatrudnienia i zakwaterowania na własną rękę, bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia agencji. Dzięki temu masz pewność, że trafisz do rzetelnego pracodawcy, który dba o dobrą współpracę i znakomite warunki pracy dla pracowników tymczasowych. W czasie Twojego zatrudnienia otrzymasz bezpłatne zakwaterowanie i będziesz objęty opieką polskojęzycznego koordynatora. Jeśli szukasz pracy w Niemczech, możesz sprawdzić oferty na stronie agencji.

Chcesz szybko znaleźć odpowiadającą Ci pracę? Zależy Ci na legalnym zatrudnieniu i terminowych wypłatach? Jeśli tak, to agencja pracy będzie strzałem w dziesiątkę. Co ważne, kandydaci mogą liczyć na pomoc w rozmaitych formalnościach i pełne wsparcie ze strony dedykowanych opiekunów.

Polecane artykuły