;

Dobre praktyki Job Impulse po raz kolejny w raporcie FOB

16 kwietnia 2024 r. podczas konferencji Targi Idei ESG odbyła się premiera 22. edycji corocznego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  W publikacji znalazły się 1046 dobre praktyki realizowane przez 266 firm, wśród których po raz kolejny znalazł się Job Impulse.

Czym jest FOB?

Raport FOB jest największym w Polsce przeglądem dobrych praktyk z obszaru CSR i obejmuje podsumowanie działań z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju, które podjęły firmy w Polsce w roku poprzedzającym publikację.

Dobre praktyki CSR Job Impulse

W tegorocznym wydaniu zaprezentowano 1046 dobrych praktyk realizowanych przez 266 firm, wśród których po raz kolejny znalazł się Job Impulse. Tym razem wyróżnione zostały 2 nasze praktyki.

Różnorodna drużyna sportowa

Drużyna Job to wewnętrzna inicjatywa pracowników uprawiających sport, lubiących ruch i preferujących zdrowy tryb życia zrzeszonych w grupę, która wspiera się wzajemnie, motywuje, dzieli poradami i wspólnie występuje w zawodach. Nie ma żadnych kryteriów co do dyscypliny. W grupie znajdują się biegacze, pływacy, rowerzyści, żeglarze, a także spacerowicze, wierzymy bowiem, że nieistotny jest rodzaj aktywności, aby razem tworzyć drużynę interdyscyplinarną ponad podziałami.  

Nasza drużyna została doceniona m.in. za:

  • popularyzację zdrowego stylu życia, work-life balans i dbania o siebie,
  • promocję różnorodności,
  • zaangażowanie pracowników,
  • integrację różnorodnych osób,
  • budowanie świadomego zespołu.

Stacje doświadczeń podczas integracji

Kluczowymi dla Job Impulse wartościami, które promujemy nie tylko w naszej organizacji, ale także propagujemy w branży jest otwarcie na zatrudnienie, współpraca i włącznie osób z niepełnosprawnościami. Z tego też powodu poza regularnymi szkoleniami (np. z inkluzywnego języka czy rekrutacji osób z niepełnosprawnościami) podczas zeszłorocznej integracji zorganizowaliśmy warsztat praktyczny.

Stacje doświadczeń pozwoliły pracownikom odczuć to samo co osoby mające różnego rodzaju niepełnosprawność, zarówno ruchowe, jak i mniej widoczne na pierwszy rzut oka, np. wady słuchu. Pokazały także, jak wygląda funkcjonowanie organizmu człowieka przy niepełnosprawności, o której rzadko się myśli w tych kategoriach – czyli wynikającej z wieku. Warsztaty „Zmień Perspektywę z Agatami” współtworzyliśmy z Fundacją TAKPełnosprawni i HR FairPlay. W obsługę punktów z zadaniami zaangażowali się wolontariusze-pracownicy Job Impulse, którzy przeszli wcześniej szkolenie z savoir vivre osób z niepełnosprawnościami i obsługi stacji. Na każdym stanowisku uczestnicy zbierali pieczątki, co było dodatkową motywacją, bo przełożyło się na wsparcie lokalnego celu charytatywnego – dogoterapii dla osób z niepełnosprawnościami.

Polecane artykuły