Zatrudnianie i włączanie osób z niepełnosprawnościami TAKpełnosprawni

Obalamy stereotypy na temat niepełnosprawności. Skutecznie przygotowujemy i wspieramy pracodawców w tworzeniu różnorodnych zespołów. Promujemy politykę równych szans we współpracy z Fundacją TAKpełnosprawni.

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia?

Zmiany demograficzne

Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, w którym wzrasta ryzyko niepełnosprawności nabytej. W Twoim zespole mogą już być osoby z niepełnosprawnościami, które z różnych powodów obawiają się ujawnić orzeczenie o niepełnosprawności. Pomożemy Ci zarządzić procesem i zachęcić do zadeklarowania niepełnosprawności. Dzięki projektowi pracownicy z niepełnosprawnościami zyskają poczucie bezpieczeństwa, dodatkowe prawa, a Twoja firma osiągnie korzyści finansowe.

Braki kadrowe, zbyt duża rotacja kandydatów

Pomożemy Ci otworzyć się na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Podpowiemy, jak sprawić, żeby pracownicy w pełni wykorzystali swój potencjał. Dając szansę osobom z niepełnosprawnościami, możesz liczyć na ich lojalność i zaangażowanie.

Wysokie wpłaty na PFRON

Wpłaty na PFRON to miesięczny koszt, który można zredukować dzięki zatrudnieniu kandydatów z niepełnosprawnościami i korzystaniu z usług i produktów m.in. Zakładów Pracy Chronionej zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Doradzamy, jak zoptymalizować wpłaty na PFRON.

Wyzwania związane z różnorodnym zespołem

Nie wiesz, jak zbudować zespół różnorodny i czerpać z niego korzyści? Kadra zarządzająca nie ma wiedzy, jak wdrożyć osobę z niepełnosprawnością, jakie są jej prawa, jak przedstawić ją zespołowi? Zespół HR nie wie, jak rozmawiać z kandydatami z niepełnosprawnościami, jak zapytać o ich potrzeby? Pomożemy Ci zwiększyć świadomość w organizacji i wyposażymy Twoich pracowników w konkretne umiejętności.

Co zyskujesz?

 • Lojalni pracownicy

  Dając szansę osobom z niepełnosprawnościami, możesz liczyć na ich zaangażowanie i lojalność, zmniejszając tym samym rotację w zespole.

 • Pozytywny wizerunek firmy

  Zbudujesz wizerunek firmy otwartej na różnorodność, działającej zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności w biznesie. Zyskasz przychylność pracowników z niepełnosprawnościami, ich rodzin i znajomych.

 • Gotowość na zmiany demograficzne

  Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się. Niepełnosprawność nabyta, związana np. z wiekiem, może dotknąć każdego z nas. Otwierając się na różnorodność, inwestujesz także we własną przyszłość.

 • Korzyści finansowe

  Zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami pozwala uzyskać korzyści ekonomiczne – ulgi z tytułu wpłat na PFRON, zwrot kosztów na przystosowanie stanowiska pracy oraz dopłaty do wynagrodzeń.

Zakres usług:

 • Kompleksowa ocena przygotowania organizacji do zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami

 • Opracowanie firmowej strategii zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami
 • Audyty architektoniczno-stanowiskowe
 • Rekrutacja na TAK - rekrutacja kandydatów z niepełnosprawnościami
 • Deklaracja na TAK - projekt zachęcający zatrudnionych pracowników do zadeklarowania swojej niepełnosprawności do tej pory nieujawnionej w miejscu pracy i ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności w uzasadnionych zdrowotnie sytuacjach

 • Szkolenia i warsztaty dla menedżerów, rekruterów i zespołów
 • Opracowanie newsletterów, gier, quizów dla pracowników - nauka przez zabawę

Nasze usługi realizujemy we współpracy z Fundacją TAKpełnosprawni.

O Fundacji

Fundacja TAKpełnosprawni promuje zatrudnianie i inkluzję osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Organizacja powstała, aby wspierać dwie ważne grupy: osoby z niepełnosprawnościami szukające zatrudnienia oraz świadomych pracodawców gotowych do tworzenia różnorodnych zespołów. Fundacja powstała w 2020 roku. Wcześniej przez ponad dziesięć lat projekt funkcjonował jako inicjatywa wewnętrzna Job Impulse Polska. Przez ten czas ewoluował do takich rozmiarów, że postanowiliśmy wydzielić go jako niezależną organizację non-profit. Teraz możemy jeszcze więcej!

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do kontaktu!

Zainteresowała Cię nasza usługa? Przedstaw nam bliżej potrzeby Twojej firmy. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.