;

Praca dodatkowa – oferty pacy dorywczej na strefajob.pl

Jak wynika z badania przeprowadzonego pod koniec sierpnia 2022 r. 40,5%[1] ankietowanych ze względu na rosnącą inflację, wyższe ceny oraz raty kredytów, interesuje praca dodatkowa. Zaś prawie 80%[2] potencjalnych pracowników szuka pracy dorywczej, korzystając z telefonu komórkowego. Aby wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych kandydatów, Job Impulse, wprowadza aplikację strefajob.pl. Dzięki niej proces uzyskanie dorabianie staje się szybsze i łatwiejsze znalezienie oferty pracy dodatkowej i podpisania umowy odbywa się online.

Praca dodatkowa na strefajob.pl

Strefajob.pl to funkcjonujące już 10 lat autorskie narzędzie online stworzone przez Job Impulse. Służy do szybkiej i efektywnej rekrutacji z jednej strony pomaga potencjalnym pracownikom błyskawicznie znaleźć pracę dodatkową, a z drugiej odciąża pracodawców i wspiera ich w obsłudze projektów krótkoterminowych. Przeprowadzone w 2022 r. przez Job Impulse badanie wskazuje, że portal poleciłoby 90% zleceniobiorców. 

Większość użytkowników to studenci, dla których praca dodatkowa to świetny sposób, aby zarobić na przyjemności i specjalne okazje. Pracy dorywczej szukają jednak także inne osoby, którym zależy na możliwości szybkiego dorobienia w wolnym czasie, np. realizując popołudniowe czy nocne zlecenia.

Jakie oferty pracy dorywczej znajdują się na strefajob.pl?

  • inwentaryzacje,
  • wykładanie towaru,
  • kompletacja zamówień,
  • obsługa eventów,
  • pakowanie paczek przed świętami.

Dzięki zleceniom, które nie wymagają wysokich kwalifikacji, można zasilić domowy budżet. To istotne w kontekście wydarzeń ostatnich miesięcy takich, jak inflacja, wzrost cen oraz rat kredytów. Jak wskazują wyniki badania, które firma badawcza SW Research przeprowadziła pod koniec sierpnia 2022 r., na zlecenie Job Impulse, właśnie te czynniki sprawiły, że ponad 40% Polaków rozważa znalezienie dodatkowego źródła dochodu.

Dotychczas użytkownicy wyszukiwali oferty w okolicy, korzystając z portalu: https://strefajob.pl/.  Średnia liczba wejść na stronę to 130 000 miesięcznie.

Nasze dane wskazują na to, że potencjalni kandydaci szukają prac dorywczych, korzystając głównie z telefonów komórkowych. To niespełna 80% szukających zleceń. Niewiele ponad 20% używa do tego komputera, a mniej niż 0,5% tabletu. Chcąc uczynić narzędzie jeszcze bardziej przystępnym dla osób, które są naszymi głównymi odbiorcami i które traktują urządzenia mobilne jako coś najbardziej naturalnego, postanowiliśmy stworzyć aplikację – mówi Łukasz Koszczoł, Prezes Job Impulse.

Jak szukać pracy dodatkowej w aplikacji?

Aplikacja strefajob.pl w dużej mierze odwzorowuje panel kandydata znany użytkownikom z wersji desktopowej, więc przejście na nią będzie płynne i intuicyjne. Kandydat poprzez aplikację może między innymi przeglądać dostępne w okolicy oferty, zapisywać się na wybrane zlecenia, a następnie przejść krótkie wdrożenie online oraz zdalnie podpisać umowę. Ma również dostęp do wszystkich swoich zleceń, zarówno nadchodzących, jak i zrealizowanych oraz widzi przychodzące na bieżąco powiadomienia. Sam proces wyszukiwania i zapisywania się na zlecenia pozostaje bez zmian, ale dzięki temu, że realizowany jest przez aplikację, stanie się jeszcze szybszy i wygodniejszy.

Jesteśmy świadomi tego, jak aplikacje mobilne są w dzisiejszej dobie ważnym ogniwem łączącym markę z konsumentami oraz że są bardziej funkcjonalne, zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu i dostarczają dużo lepszych wrażeń niż strony internetowe. Stąd decyzja o stworzeniu właśnie takiej wersji dostępu do systemu strefajob.pl dla kandydatów – dodaje Monika Markiewicz, Project Manager w firmie Job Impulse.

Aplikację można pobrać stąd: Google Play, Apple Store.


[1] Badanie przeprowadzone przez SW Research metodą wywiadów on-line (CAWI) na zlecenie Job Impulse na grupie 826 osób, w dniach 29-30 sierpnia.

[2] Dane Job Impulse.

Polecane artykuły