;

Pośrednik pracy – 9 powodów za współpracą z agencją pracy

Kiedy pośrednik pracy wspomoże Cię w procesie rekrutacji? Gdy potrzebujesz zwiększyć zatrudnienie, chcesz uzupełnić luki kadrowe oraz zależy Ci na czasie, jakości i optymalizacji kosztów. Rynek pracy stawia przed pracodawcami wiele wyzwań, dlatego warto zdecydować się na wsparcie doświadczonej agencji pracy tymczasowej. Sprawdź kluczowe korzyści płynące z pośrednictwa pracy.

Pośrednik pracy dostosuje stan zatrudnienia do potrzeb firmy

Profesjonalny pośrednik pracy wyróżnia się dużą elastycznością. Błyskawicznie reaguje na zmieniający się rynek i potrzeby klientów. Chcesz zatrudnić dodatkowe osoby do pracy sezonowej, a może w okresie wyprzedaży do pakowania zamówień? Dzięki wsparciu agencji pracy tymczasowej dostosowujesz stan zatrudnienia do potrzeb Twojej firmy. Możesz płynnie zwiększać i zmniejszać liczbę pracowników, nie ingerując w liczbę stałych stanowisk. Pośrednik pracy jest w stanie zatrudnić odpowiednią liczbę pracowników tymczasowych w krótkim czasie, dzięki czemu w Twojej firmie będzie zachowana ciągłość produkcji i procesów.

Agencja pracy zapewnia optymalizację kosztów zatrudnienia

Decydując się na pośrednictwo pracy, osiągasz realne oszczędności finansowe i czasowe. Agencja pracy tymczasowej przejmuje od Ciebie obsługę kadrowo-płacową pracowników – naliczanie wymiaru urlopu, naliczanie i wypłatę wynagrodzenia, zwolnienia lekarskie, odprowadzanie podatków, składek ZUS, PFRON, rozliczenia PIT. Oznacza to znaczne odciążenie wewnętrznego działu kadr i księgowości.

Skorzystanie z pośrednika pracy może również ograniczyć koszty związane z utrzymaniem stałych stanowisk. Po zakończeniu danego okresu czy projektu kończą się umowy z konkretnymi pracownikami, więc nie musisz ich zatrudniać na etat. Zatem zamiast szeregu zobowiązań i kosztów miesięcznych związanych z utrzymaniem stałych stanowisk otrzymasz od agencji fakturę za wykonaną usługę leasingu pracowniczego.

Pośrednictwo pracy = zredukowane koszty rekrutacji

Szukanie pracowników na własną rękę jest nie tylko czasochłonne, ale również kosztowne. Korzystając z usług agencji zatrudnienia, przekazujesz w pełni proces rekrutacji ekspertom. Nie ponosisz w związku z tym kosztów publikacji ogłoszeń, a także nie poświęcasz długich godzin na selekcję kandydatów, kontakt z wybranymi osobami czy udział w spotkaniach rekrutacyjnych. Rekruterzy posiadają rozbudowaną bazę kandydatów, mają dostęp do zaawansowanych narzędzi, a także znają skuteczne metody pozyskiwania kandydatów, co pozwala im działać szybko i sprawnie.

Kandydaci z odpowiednimi kwalifikacjami

Agencja zatrudnienia nie tylko pozyska CV kandydatów, ale również zweryfikuje ich kwalifikacje pod kątem zadań wykonywanych na danym stanowisku. Odbywa się to poprzez dokładną analizę życiorysu, wywiad pogłębiony podczas spotkania rekrutacyjnego oraz testy kompetencyjne sprawdzające zdolności manualne, spostrzegawczość, dbałość o jakość czy tempo pracy. Firma rekrutacyjna przedstawi Tobie takich kandydatów, którzy spełniają wymagania na danym stanowisku.

Możliwość przetestowania pracowników przed zatrudnieniem

Szukasz kogoś na stałe, ale najpierw chcesz się przekonać, czy dany kandydat spełnia Twoje oczekiwania? Dzięki usłudze pracy tymczasowej masz możliwość przetestowania przyszłych pracowników. Agencja pracy zatrudnia na okres próbny wybranych kandydatów, a ci wykonują zadania w Twoim zakładzie pracy. W tym czasie możesz zweryfikować jakość i efektywność ich pracy, a następnie zdecydować o ewentualnym podpisaniu umowy na stałe.

Doświadczony pośrednik pracy dobrze zna lokalny rynek i specyfikację różnych branż

Doświadczona agencja zatrudnienia jest ekspertem rynku pracy i zna trendy na nim panujące. Wie, jaka jest wysokość wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach i w branżach. Jest w stanie doradzić klientowi, jakie warunki pracy należy zapewnić, aby jego oferta była interesująca dla kandydatów. Agencje pracy mają również szerokie portfolio klientów z różnych branż, np.: automotive, farmaceutycznej, produkcyjnej czy logistycznej. Dobrze znają ich specyfikę, wyzwania przed nimi stojące czy sezonowość danego biznesu.

Kompleksowe wsparcie i specjalizacja

Szeroki wachlarz usług, jaki oferuje agencja pracy tymczasowej, pozwala przejąć od Twojej firmy wybrane obszary i odciążyć jej wewnętrzne działy. Profesjonalne agencje zatrudnienia jak Job Impulse posiadają w swoim portfelu również wyspecjalizowane linie biznesowe, które dedykowane są zaawansowanym, komplementarnym rozwiązaniom.

W Job Impulse takimi unikalnymi specjalizacjami jest:

Różnorodny zakres usług i specjalizacji pozwala na kompleksowe wsparcie klienta nawet w najbardziej złożonych projektach.

Możliwość legalnego zatrudnienia cudzoziemców poprzez agencję pracy tymczasowej

Specjalizacją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest zatrudnianie i legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców. Dotyczy to nie tylko pracowników z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po wojnie, ale także obecnych w naszym kraju przed lutym 2022. Coraz większą grupę stanowią również kandydaci z Azji, m.in. z Indii czy Bangladeszu. Samodzielne zatrudnienie cudzoziemca jest skomplikowanym i długotrwałym procesem wymagającym stałego monitorowania aktualnych przepisów. Przekazanie go w ręce ekspertów pomaga zaoszczędzić czas i zyskać pewność, że wszelkie niezbędne formalności zostaną dopełnione.

Poczucie bezpieczeństw a pośrednictwo pracy

Terminowość, skuteczność, wieloletnie doświadczenie, eksperckość, znajomość przepisów i działanie zgodnie z literą prawa to cechy, jakimi powinna się charakteryzować dobra agencja pracy. Te czynniki wpływają na wysoką jakość usług, a także mają znaczący wpływ na poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa po stronie klienta. Dzięki przekazaniu obszaru zatrudnienia pracowników rzetelnemu, sprawdzonemu partnerowi możesz skupić się na kluczowym biznesie swojej firmy. Jednocześnie masz pewność, że zespół ekspertów odpowiednio zadba o realizację usługi.

Usługa pracy tymczasowej pozwala firmom na rozwój, optymalizację biznesu i elastyczne reagowanie na zmiany. Warto z niej skorzystać w przypadku wzrostu zamówień, sezonowości czy problemów z samodzielnym zrekrutowaniem pracowników. Wskazane jest jednak wcześniejsze zweryfikowanie agencji zatrudnienia, którą bierze się pod uwagę. Czy ma w portfolio klientów z tej samej branży? od ilu lat działa na rynku? Czy prowadzi badania satysfakcji pracowników i klientów? Jakie ma specjalizacje i usługi komplementarne? Ze sprawdzonym partnerem dostajemy poczucie, że obszar zatrudnienia pracowników jest dobrze zaopiekowany, a realizacja usługi przebiegnie z zachowaniem najwyższych standardów.

Polecane artykuły