;

Agencja zatrudnienia – 7 powodów, dlaczego warto szukać w niej pracy

Planujesz zmianę pracodawcy, a może dopiero wchodzisz na rynek pracy? Sprawdź, w czym wesprze Cię agencja zatrudnienia oraz jakie korzyści niesie praca u pośrednika. Poznaj najważniejsze fakty, które przekonują ludzi do współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Agencja zatrudnienia to różnorodne oferty pracy

Profesjonalna agencja zatrudnienia prowadzi projekty rekrutacyjne równolegle u kilku czy kilkunastu klientów, dlatego też paleta dostępnych ofert jest urozmaicona. W zależności od Twojego doświadczenia i preferencji, rekruterzy zaproponują Ci taką pracę, która spełnia Twoje oczekiwania. Dzięki wsparciu ekspertów możesz znaleźć nie tylko pracę tymczasową, ale także stałą lub dorywczą. Dodatkowo pośrednik pracy oferuje zatrudnienie w rozmaitych branżach oraz na przeróżnych stanowiskach.

Aktualne oferty pracy możesz sprawdzić na stronie internetowej agencji lub udać się do lokalnego biura. Warto też zapisać się do bazy kandydatów (banku CV). Dzięki temu kandydat poinformujemy Cię o każdej ofercie pasującej do posiadanych kwalifikacji.

Szybki proces rekrutacji

Samodzielne poszukiwanie nowej pracy może być czasochłonne. Przeglądanie ofert, przygotowywanie CV, aplikowanie i oczekiwanie na kontakt niepotrzebnie zabiera nam czas, który moglibyśmy przeznaczyć na pracę i zarabianie. Korzystając ze wsparcia agencji zatrudnienia, skrócisz proces rekrutacji. Możesz udać się do lokalnego biura i zabrać ze sobą CV. Wiele ofert z obszaru pracy tymczasowej (praca na produkcji, praca w magazynie) zakłada szybkie zatrudnienie – nawet w ciągu kilku dni. Rozmowę kwalifikacyjną w naszej agencji zatrudnienia prowadzimy od razu na pierwszym spotkaniu.

Wsparcie pośredników pracy

Rekruterzy znają dobrze lokalny rynek pracy, mają wiedzę o warunkach zatrudnienia w danym miejscu pracy, doradzają, jak napisać CV, udzielają wskazówek, jak przygotować się na spotkanie z przyszłym pracodawcą. Kandydaci mogą liczyć na profesjonalne, szybkie i skuteczne wsparcie.

Legalne, bezpieczne zatrudnienie z wynagrodzeniem zawsze na czas

Na rynku pracy nadal zdarzają się nieuczciwi pracodawcy, którzy zaniedbują kwestie formalne, mają opóźnienia z wypłatą wynagrodzenia, nie odprowadzają właściwych składek. Wybrana agencja zatrudnienia powinna więc mieć renomę dającą poczucie bezpieczeństwa. W portfolio klientów powinni znajdować się tylko sprawdzeni i rzetelni pracodawcy, wszystkie formalności dopinane na ostatni guzik, zatrudnienie jest legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, a wynagrodzenie zawsze trafia na konto bankowe w ustalonym terminie. Doświadczona agencja pracy tymczasowej oferuje również stabilność zatrudnienia. Oznacza to, że jeśli zakończy się praca na jednym projekcie, płynnie otrzymasz propozycję zatrudnienia w innym miejscu pracy.

Dedykowany opiekun na każdym etapie rekrutacji i zatrudnienia

Dobra agencja zatrudnienia troszczy się o swoich klientów, kandydatów i pracowników. Możesz zatem liczyć na wsparcie na każdym etapie rekrutacji, wdrożenia i zatrudnienia. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z opiekunem, który udzieli szczegółowych informacji. Agencja pracy jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy kandydatem i pracodawcą i dba, aby obie strony były zadowolone ze współpracy.

Pomoc w załatwianiu formalności

Nie lubisz spraw papierkowych? Agencja zatrudnienia przejmuje wiele kwestii formalnych i redukuje tego typu obowiązki po Twojej stronie do minimum. Eksperci pomagają w wypełnianiu formularzy, pilnują terminów, a także zajmują się legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców, których wspierają również w szukaniu zakwaterowania.

Praca za granicą a agencja zatrudnienia

Rozważasz wyjazd do pracy za granicę? Zamiast szukać zatrudnienia i zakwaterowania na własną rękę, bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia agencji zatrudnienia. Dzięki temu masz pewność, że trafisz do rzetelnego pracodawcy, który dba o dobrą współpracę i znakomite warunki pracy dla pracowników tymczasowych. W czasie Twojego zatrudnienia otrzymasz bezpłatne zakwaterowanie i będziesz objęty opieką polskojęzycznego koordynatora.

Chcesz szybko znaleźć odpowiadającą Ci pracę? Zależy Ci na legalnym zatrudnieniu i terminowych wypłatach? Jeśli tak, to agencja zatrudnienia będzie strzałem w dziesiątkę. W Job Impulse możesz liczyć na pomoc w rozmaitych formalnościach i pełne wsparcie ze strony dedykowanych opiekunów.

Polecane artykuły